fbpx

8+1 gyakori tévhit a napelemes rendszerekkel kapcsolatosan

A napenergia hasznosítása egyre inkább terjedőben van világszerte, és a napelemes rendszerek egyre elterjedtebbek. A napelemekkel kapcsolatos érdeklődést ugyanakkor gyakran körülveszik a tévhitek és félreértések. Ebben a cikkben felsorolunk és eloszlatunk pár leggyakoribb tévhitet a napelemes rendszerekkel kapcsolatban, hogy segítsünk jobban megérteni ezt a környezetbarát és fenntartható energiaforrást.

  1. Nem működnek rossz időben
    Van egy gyakori tévhit, hogy napelemek csak jó időben, erős napsütésben működnek hatékonyan. Valójában a napelemek a napfényt, és nem a meleget hasznosítják, így télen vagy rossz időben is működnek. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy ilyen körülmények között kevesebb energiát termelnek, mint optimális napsütéses napokon.
  2. Túl drágák
    Nemzetközi szinten tapasztalható, hogy a napelemek árai folyamatosan csökkennek az évek során, és emellett sokszor különféle állami támogatások is elérhetőek a napelemes rendszerek telepítéséhez. Ezek az intézkedések hozzájárulnak a napelemes energia terjedéséhez és azok elérhetőségéhez a szélesebb közönség számára.
  3. Csak déli tájolás esetén működnek jól
    Bár a déli tájolás az optimális számára, fontos tudni, hogy a napelemek hatékonyan működnek keleti vagy nyugati tájolás esetén is. Nemcsak a dél felé néző tetőkön vagy felületeken lehet napelemeket telepíteni, és más irányokban is hasznosíthatják a napenergiát.
  4. Veszélyesek az egészségre
    A napelemek ártalmatlanok az egészségre, mivel nem bocsátanak ki zajt vagy szennyezést.
  5. Sok karbantartást igényelnek
    Napelemek minimális karbantartást igényelnek. Időről időre tisztítani kell őket, de nincs szükség gyakori karbantartásra.
  6. Napelemes rendszereknek hatalmas az ökológiai lábnyoma
    A napelem panelek gyártása során szén-dioxid-kibocsátás keletkezhet, de azok megtérülése gyakran jóval kevesebb idő alatt történik meg, mint amennyi idő alatt az előállítás során kibocsátott szén-dioxidot ellensúlyozzák.
  7. Nem működnek sokáig
    Minőségi napelemek hosszú élettartammal rendelkeznek, és gyakran 25 év vagy annál hosszabb garanciát kínálnak.
  8. Csak tetőre telepíthetőek
    Napelemeket szinte bárhol telepíthetünk, a tetőkön kívül például földön vagy falon is. A tervezés során fontos az optimális elhelyezés kiválasztása a legjobb teljesítmény érdekében.

    +1 A napelemes rendszerek csökkentik az ingatlan értékét
    Valójában a napelemek hozzájárulhatnak az ingatlan értékének növeléséhez, mivel azok csökkenthetik az energiafogyasztást és az energia költségeket.
solar

solar

Megosztás itt: facebook
Megosztás itt: email
Megosztás itt: linkedin

Hasonló cikkek

Solar

Hogyan készül a napelem?

Napelemek esetében rendkívül fontos a gyártási folyamat, mely azonos lépésekből áll, típustól függetlenül. Az ingadozó és kiszámíthatatlan villamosenergia árak és a fosszilis tüzelőanyagok környezetre gyakorolt

Solar

Napelemek mérete, paraméterei

Napelemes rendszer telepítése előtt az egyik leggyakrabban feltett kérdés az beruházás összköltségén túl, a rendszer mérete. Kivitelkezéskor nem mindegy, mennyi a rendelkezésre álló hely, milyen

Solar

Alkalmas-e a házam napelemes rendszer telepítésére?

Ahhoz, hogy megállapítsuk, alkalmas-e egy ház napelemes rendszer telepítésére, több fontos szempontot is figyelembe kell vennünk. Összeszedtünk pár fontos tényezőt, amely befolyásolják a sikeres telepítést. Megfelelő

Solar

Tudnivalók a hibrid napelemes rendszerről

A klímaváltozás egyre inkább terel minket a megújuló energiaforrások használata felé. A hibrid üzemű napelemes rendszer a lakossági fogyasztóknak is remek lehetőség lehet, hiszen kevésbé

Napelemet szeretnél? Kérj árajánlatot!

Napelemet szeretnél?

Ingyenes tanácsadásunkon felteheted kérdéseidet!